Czy możesz wyjaśnić różne rodzaje siły?

Pytanie: Mój przyjaciel powiedział mi, że przeczytał, że istnieje wiele rodzajów siły, ale nie mógł wyjaśnić ich różnic. Możesz wyjaśnić?

Odpowiedź: Twój przyjaciel ma rację. Istnieje wiele rodzajów siły. Rzućmy okiem na każdy…

Siła graniczna: jest to definiowane jako maksymalna siła, którą mogą wytwarzać mięśnie. Ten rodzaj siły prawdopodobnie nie będzie widoczny, z wyjątkiem najbardziej skrajnych okoliczności, takich jak sytuacje zagrażające życiu lub pod wpływem niektórych leków… na przykład PCP.

Maksymalna siła: jest to zdefiniowane jako najwięcej siły, które mięśnie mogą wytwarzać dobrowolnie. Maksymalna wytrzymałość obejmuje koncentryczne, izometryczne i mimośrodowe skurcze mięśni. Ciało ludzkie może dobrowolnie wytwarzać największą siłę podczas ekscentrycznego (ujemnego) skurczu.

Siła bezwzględna: jest to definiowane jako maksymalna siła, którą sportowiec może wygenerować, Reprezentacja Szwajcarii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka niezależnie od masy ciała i czasu rozwoju siły. Na przykład absolutna siła jest ważna dla Linemana w sporcie piłki nożnej.

Siła względna: jest to definiowane jako maksymalna Manchester United Koszulka siła, którą sportowiec może wygenerować na jednostkę masy ciała, niezależnie od czasu rozwoju siły. Ten rodzaj siły jest ważny dla skoczków i gimnastyczek, a także zapaśników i bokserów.

Optymalna siła: jest to definiowane jako idealny poziom wytrzymałości, aby jakikolwiek dalszy rozwój nie poprawił perfromance. Odległość musi mieć tylko pewną siłę górnej części ciała, aby utrzymać odpowiednią formę biegania. Prasa na ławce o pojemności 400 funtów nie jest dla niego konieczna.

Wytrzymałość siły: jest to definiowane jako zdolność mięśnia do utrzymania spójnej mocy siły z powtarzającymi się skurczami w czasie w procencie maksymalnej siły wyższej niż 30%. Ten rodzaj siły jest ważny dla sportów, takich jak pływanie i narciarstwo biegowe.

Siła prędkości: Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn Koszulka jest to definiowane jako zdolność układu nerwowo -mięśniowego do wytwarzania największej możliwej siły w możliwie najkrótszych ramach czasowych. Siła prędkości jest dalej podzielona na 3 typy…

1- Siła początkowa: Zdolność do wytwarzania wysokiego poziomu siły na początku skurczu mięśni. 2- Wytrzymałość wybuchowa: Zdolność układu nerwowo-mięśniowego do dalszego rozwijania już zainicjowanej siły tak szybko, jak to możliwe. 3- Siła reaktywna: zdolność do szybkiego przełączania się z mimośrodowego na koncentryczny skurcz.

Jak widać, siła słów jest o wiele bardziej złożona, niż mogłeś się wydawać. Być może teraz masz trochę lepsze zrozumienie ich różnic i zastosowań w świecie sportowym.

Pytanie: Właśnie zacząłem kulturystykę i naprawdę chcę konkurować. Jak długo zajmie mi dotarcie do niezbędnego poziomu rozwoju?

Odpowiedź: OK, pozwól mi wydostać się z mojej kryształowej piłki… niestety nie mogę udzielić ci określonej odpowiedzi na twoje pytanie. Będzie to zależeć od kilku czynników.

Najpierw musisz opracować skuteczny i wydajny program szkoleniowy. Po drugie, musisz dopasować swój schemat żywieniowy do celu treningowego. Po trzecie, musisz stworzyć styl życia, który sprzyja twoich celach kulturystyki. Oznacza to, że będzie miała odpowiednią ilość snu, poświęcenie czasu na przygotowanie i spożywanie wszystkich posiłków oraz dopasowanie treningu co tydzień. Wreszcie musisz „wybrać odpowiednich rodziców!” Jest to coś, co oczywiście nie możesz kontrolować i jest częściej określane jako twoja genetyka. Będzie to odgrywać kluczową rolę w tym, jak szybko możesz rozwinąć swoje ciało. Z jednej strony są ludzie, którzy mogą być gotowi na scenę w ciągu roku, a z drugiej strony, którzy mogą nigdy nie osiągnąć tego rodzaju muskularności.

To powiedziawszy, odłóż na bok to, czego nie możesz kontrolować i skupić się na tym, co możesz! Trenuj mocno i konsekwentnie, dobrze jedz, dobrze śpij, a przede wszystkim zachowaj pozytywny sposób myślenia. Jeśli to zrobisz, istnieje szansa, że pewnego dnia będziesz gotowy na wejście na scenę. To może nie być „jutro”, ale tak będzie!

Leave a Reply

Your email address will not be published.