MMA po raz pierwszy udowodnił CTE

CTE jest częścią sportów bojowych. W rzeczywistości choroba, którą kiedyś nazywała się demencją pugilisticą (tj. „Punch Beer”), pochodzą z boksu.

MMA nie jest odporne na CTE. To prawdziwe ryzyko. Kilku sportowców prawdopodobnie ma chorobę, a wojownicy, tacy jak Gary Goodridge, zdiagnozowano CTE i głośno o jego rzeczywistości. Pomimo wysokiego prawdopodobieństwa, że wielu sportowców MMA ma CTE, jest to diagnoza, której nie można definitywnie postawić, dopóki nie będzie wymagane badanie tkanki mózgowej.

Teraz, informuje Boston Globe, MMA ma swój pierwszy sprawdzony przypadek CTE.

Były bellator, Jordan Parsons, który został niedawno zabity w zderzeniu dla pieszych/pojazdów, zdiagnozowano CTE PORTOMORM.

Globe donosi w następujący sposób:

Teraz, sześć miesięcy po tym, jak został uderzony i zabity jako pieszy przez domniemanego pijanego kierowcy, Parsons jest pierwszym wojownikiem w branży MMA wielomiliardowej, która została publicznie zidentyfikowana jako zdiagnozowana choroba mózgu znana jako przewlekła traumatyczna encefalopatia ( CTE)

Diagnozę ujawniła glob przez dr Bennet Omalu, patologa kryminalistycznego, który po raz pierwszy odkrył CTE u profesjonalnego piłkarza (w 2003 r.) I profesjonalnym zapaśnikiem (2007).

Omalu dostarcza następujące uzasadnione i trzeźwe komentarze „Jako naukowiec, lekarz i osoba wiary, błagam wszystkich zaangażowanych w te sporty, aby spotkać się i zidentyfikować problemy i znaleźć rozwiązania”

Sportowcy bojowi muszą uczestniczyć wyłącznie za świadomą zgodą prawdziwych zagrożeń w sporcie. Komentarze nazywając MMA „Najbezpieczniejszym sportem na świecie” nie przynosi przysług. Świadoma zgoda wynika jedynie ze uznania i zrozumienia nauki CTE i jej powiązań z ostrym i powtarzalnym urazem głowy.

Organy regulacyjne muszą również zmagać się z tą rzeczywistością, zarówno w dokonywaniu świadomych Reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn Koszulka wyborów, kiedy sportowiec został narażony na zbyt duży przebieg, a biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, takie jak fakt, że rękawice, jednocześnie tworząc o wiele bardziej ekscytującymi walkami, zrobić wiele, aby zwiększyć prawdopodobieństwo urazu mózgu.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Powiązany

Dyrektor CTE Center opisuje związek Kawasaki Frontale Koszulka Sporting CP Koszulka choroby z 9 grudnia 2016
Dokumentowanie CTE w mieszanej sztuce walki 14, 2019
Badanie – ryzyko CTE z MMA „nie należy nie docenić” 9 lutego 2021 r. „Bezpieczeństwo”

Leave a Reply

Your email address will not be published.